Badania kliniczne

miniaturka

Stres i uczucie niepokoju

Stresujące sytuacje mogą prowadzić do zwiększenia stężenia kortyzolu w osoczu oraz poziomu niepokoju i wystąpienia objawów depresji u osób zdrowych. Aswagandha jest znanym adaptogenem, a więc substancją ułatwiająca przystosowanie się organizmu do niekorzystnych warunków środowiskowych.

Czytaj więcej »
miniaturka

Stres i utrzymanie masy ciała

Przewlekły stres jest związany z wieloma chorobami, w tym również z otyłością. Ashwagandha jest dobrze znanym adaptogenem, który ułatwia przystosowanie się organizmu do zmieniających się warunków środowiskowych.

Czytaj więcej »
miniaturka

Badania mięśni

Ashwagandha (Withania somnifera Dunal) jest jednym z najlepiej poznanych ziół medycyny Ajurwedyjskiej o wielu potencjalnych właściwościach prozdrowotnych. Obejmuje swoim działaniem także regenerację tkanki mięśniowej.

Czytaj więcej »
miniaturka

Funkcje seksualne u kobiet

Funkcjonowanie seksualne jest istotną, choć często pomijaną składową ogólnego dobrostanu człowieka. Wiele kobiet doświadcza zaburzeń funkcji seksualnych związanych z zaburzeniami orgazmu czy podniecenia.

Czytaj więcej »
miniaturka

Niedoczynności tarczycy

W subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy nie stwierdza się typowych objawów, ale mogą występować stany obniżonego nastroju lub depresja. Szacuje się, że choruje na nią około 3-8% populacji na świecie, z wyższym odsetkiem kobiet.

Czytaj więcej »
miniaturka

Płodność u mężczyzn

Ashwagandha (Withania somnifera Dunal) została opisana w tradycyjnej indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej jako afrodyzjak, który może być stosowany w leczeniu zaburzeń seksualnych i niepłodności u mężczyzn.

Czytaj więcej »
miniaturka

Funkcje kognitywne

Ashwagandha Withania somnifera Dunal jest jednym z najlepiej poznanych ziół medycyny Ajurwedyjskiej, której przypisuje się m.in.: właściwości neuroprotekcyjne, przeciwstresowe oraz odmładzające, które są związane z wzajemnym oddziaływaniem różnych układów w naszym organizmie m.in. nerowowego czy hormonalnego.

Czytaj więcej »
miniaturka

Zdolności wysiłkowe

Ashwagandha Withania somnifera Dunal jest dobrze znanym adaptogenem wykorzystywanym we wspieraniu terapii różnych schorzeń, ale również w celu podnoszenia witalności, poziomu energii oraz zwiększaniu zdolności wysiłkowych.

Czytaj więcej »